booked.net

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

Aktualności

Cze 26 2020

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Dnia 26 czerwca 2020r. oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Rok wyjątkowy w polskiej oświacie ze względu na ogłoszenie pandemii w związku z zagrożeniem COVID-19.

Zmiana sposobu nauczania na nauczanie zdalne była trudnym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli jak też dla uczniów i rodziców. Zaistniała okoliczność z całą pewnością ukazała wszystkim zalety tradycyjnego nauczania, gdzie naturalnym zjawiskiem jest uczestniczenie w codziennym życiu szkoły, lekcjach, spotkaniach z koleżankami i kolegami w sali lekcyjnej i na korytarzu szkolnym, wychowawcami, nauczycielami, pracownikami szkoły.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi, zaangażowaniu udało się z powodzeniem uzyskać takie wyniki nauczania, które wszystkim uczniom naszej szkoły umożliwiły promocję do następnej klasy, absolwentom ukończenie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy.

Uczniowie z SOSzW w Jońcu odbierali świadectwa wg wcześniej ustalonego harmonogramu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w miejscach publicznych.

Odbieranie świadectw odbyło się w małych grupach klasowych, przy obecności wychowawcy klasy oraz pana dyrektora i pani wicedyrektor. Taka forma niewątpliwie odebrała nam wszystkim radość ze wspólnego przeżywania zakończenia roku szkolnego, które w naszej szkole zawsze ma szczególny, uroczysty i podniosły charakter.

Pozytywne emocje związane z odebraniem świadectw, wyróżnień i nagród oraz radości z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą opuszających nasze mury absolwentów a przede wszystkim za sprawą zakończenia pracy pana Jerzego Michalaka na stanowisku Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu.

Niejednemu uczniowi, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom zakręciła się w oku łza na wspomnienie tych 16 przeżytych wspólnie lat, które w naszym odczuciu minęły tak szybko, za szybko.

Pożegnanie jest najtrudniejszym momentem w życiu człowieka. Trudno jest się rozstać z osobami, z którymi łączyło nas tak wiele. Trzeba jednak pamiętać, że koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego i intrygującego, zarówno dla tych pozostających jak i odchodzących.

 

Autor: Marzanna Przygódzka

Nasi Sponsorzy